Напишіть нам: info@prominchyky.com.ua
Подзвоніть до нас: 067-353-1432

Напевно, кожен з батьків чув про книгу Масару Ібука «Після трьох вже пізно».

Що стосується правил етикету (правил поведінки), то впевнено можна сказати – «Після шести вже пізно». Саме у дошкільному віці потрібно пояснювати дітям правила поведінки в гостях, в магазині, на вулиці, у громадському транспорті, щоб потім не доводилося червоніти через їхню поведінку.

Але будь-які правила завжди сухі і нецікаві. До того ж вони встановлюють обмеження, яких діти так не люблять! Діти не люблять, коли їх зупиняють і виправляють їх поведінку (особливо, якщо це відбувається в різкій формі).

А якщо правила перетворити на цікаву гру?  Тоді дітям стає цікаво, і у грі вони легко і невимушено засвоюють правила поведінки, розуміють, що таке погано, а що таке добре. Розуміють, що за правилами жити зручніше для всіх.

У нашій Школі етикету немає нудних правил, тут лише цікаві історії, які відбуваються з головними героями: хлопчиком Матвієм і дівчинкою Софійкою, собачкою Булькою і котиком Мурчиком, Королем Етикету і горобчиком Чижиком.

Діти на заняттях беруть активну участь у всіх цих історіях, а що може бути цікавіше? Ось, наприклад, шматочок історії одного із занять: «І стали Булька з Мурчиком  і королем Етикету читати все, що написано на етикетках, і викидати ті правила, за яких люди один на одного ображатимуться, а залишати ті етикетки з правилами, які допоможуть людям дружити». При цьому педагог і діти обговорюють і разом вирішують, які правила потрібно залишити, а які викинути.

Кожне заняття «Школи етикету» присвячене певній темі, наприклад, «Ввічливі слова», «Збираємося в гості»,  «Дружба», «Пікнік у лісі» та інші. На заняттях діти виконують різноманітні завдання, які непомітно допомагають вивчати їм правила етикету:

– прибирають кімнату і накривають стіл для чаювання, готуючись до приходу гостей;

– вирізають і приклеюють рушник у ванну кімнату, подушки на диван;

– малюють квіти для Матвія, що збирається в гості;

– розглядають вміст сумочки Софійки і вирішують, що в ній непотрібне.

Таким чином, заняття у “Школі етикету” не тільки вчать дитину правильно себе поводити, а й  сприяють розвитку мовлення, мислення, формуванню  знань про навколишній світ.

Записуйте свою дитину в Школу етикету, і результат не змусить себе чекати.